1Slatmill nedir?
Slatmill, köpeklerin egzersiz yapması için kullanılan bir araçtır. Bu araç, köpeğin yürüyerek veya koşarak, üzerinde bir döner tambur olan bir platformda egzersiz yapmasını sağlar. Platformun altındaki tambur, köpeğin hareketiyle döner ve böylece köpek enerjisini harcarken aynı zamanda koşma veya yürüme becerisini geliştirir. Slatmill genellikle köpeklerin kondisyonunu artırmak, enerjilerini atmak ve fiziksel sağlık ve dayanıklılıklarını artırmak için kullanılır.
2Köpeğimi bir koşu için nasıl hazırlamalıyım?
Bulunduğunuz yere doğru yola çıktığımızda size mesaj atacağız veya sizi arayacağız. Köpeğinizi antrenmandan iki saat önce beslemeyin ve sizinle iletişime geçtikten hemen sonra tuvaletini yapmasına izin verin.
3Koşu seansları ne kadar sürüyor?
Her seans, köpeğinizin ihtiyaçlarına göre uyarlanmış 30 ile 45 dakika arasında kişiselleştirilmiş bir koşudur.
4Köpeğimi ne sıklıkta çalıştırmalıyım?
Çoğu insan haftada bir kez ya da iki kez ve genellikle aynı saatte bir koşu planlayacaktır. Bu, köpeğinize zihinsel ve fiziksel olarak yardımcı olacak ve köpeğiniz egzersiz yapacağı zamanı öğrenecektir. Köpeğiniz için en iyisini siz bildiğinizden, düzenli egzersize nasıl tepki verdiğini gözlemlemek ve buna göre rezervasyon yapmak en iyisidir.
5Sugartown koşu seansım sırasında ne bekleyebilirim?
Güvenlik ve pozitiflik! Köpeğinize sahip olabileceği en iyi antrenmanı vermek için çok çalışıyoruz ve her gün onlar için farklı. Koşuyu onların ihtiyaçlarına göre özelleştiriyoruz. Hareketlerini denetliyor ve tüm seans boyunca koşu bandını kendi başlarına hareket ettirmeleri için onları teşvik ediyoruz. Köpeği gerektiğinde mola ve su için durduruyoruz ve sürekli koşmak isteseler bile güvenlik ve sağlık kontrolü yapmak için düzenli aralıklarla durduruyoruz. Ekipmanımızda MOTOR OLMADIĞINI ve tüm işi köpeğinizin yaptığını unutmayın. Yürümeleri veya koşmaları için HİÇBİR ŞEKİLDE zor kullanılmaz. Güvenli ve eğlenceli bir koşu sağlamak için her zaman oradayız ve bol miktarda olumlu şekilde motive ediyoruz. İlk üç seans için bize köpeğinizin en sevdiği ödül mamalarını ve en sevdiği oyuncağı vermenizi öneririz.
6Koşu bandını öğrenmeleri ne kadar sürer?
Çoğu köpek için öğrenme süresi, ekipman üzerinde nasıl denge kuracaklarını ve yürüyeceklerini öğretmemiz için yaklaşık 5 dakikadır. Başlangıçta hareketin onlara zarar vermeyeceğini öğrendikten sonra, güvenleri artar ve kendi başlarına yürümeye başlarlar. Koşularımız güvenlik için tamamen gözetim altındadır. MOTOR YOKTUR, bu nedenle köpekler kendi hızlarında yürür veya koşarlar. Koçumuz onların hareketlerini izler ve bunun güvenli ve olumlu bir deneyim olmasını sağlar. Her köpek farklıdır, bu nedenle onları gerçekten harekete geçirmek birkaç seans alabilir. Sonunda, neredeyse her köpek iyi bir hız kazanacak ve koşarken kendine güvenecektir.
7Köpek tam hızda ne kadar sürede koşar?
Her köpek farklıdır! Bazıları birkaç dakika içinde hemen koşmaya başlarken, bazılarının kendine güven kazanması için birkaç seansa ihtiyacı vardır. Köpeğiniz tam hızda koşmasa bile harika bir egzersiz yapacaktır. Yavaş bir yürüyüşte bile, tüm koşu boyunca odaklanır, dengede durur ve eğimi tırmanırlar. Yavaş bir yürüyüşte bile zihin, karın ve bacak kasları çalışır. Koşu bantlarımızda yürümek, sizin köpeğinizi gezdirmenizle aynı şey değildir. Köpeğiniz attığı her adıma konsantre olur. Bunu yapmak için vücutlarındaki tüm kasları esnetiyorlar. Bu hem fiziksel hem de zihinseldir ve sonuç yorgun bir köpekçiktir!
8Aracın yakınında olmak gerekiyormu?
Herkesin sizinle tanışabilmesi için ilk seansın birlikte yapılmasını öneriyoruz. Köpeğiniz minibüse ve koşu bandına (ve bize!) daha fazla alışana kadar onlara biraz manevi destek vermek için orada olursanız, daha az korkacaktır. Bundan sonra, onları bizimle bırakabilir ve eğlenmeye gidebilirsiniz.
9Gereklilikler nelerdir?
Fiziksel aktiviteyi veteriner hekiminizle görüşmenizi rica ediyoruz. Köpeğinizin en az 4 aylık olması ve tüm aşılarının güncel olması gerekmektedir. Köpeğiniz 5 - 70 kg arasında olabilir. Lütfen köpeğinizin ihtiyaçlarını bize bildirin, biz de bunları karşılamak için elimizden geleni yapalım.
10Tırnakların Kesilmeli mi ?
Aşırı uzamış tırnaklar çıtaların arasına sıkışabilir ve yaralanmalara sebep olabilir. Lütfen koşudan önce köpeklerinizin tırnaklarının kısa olduğundan emin olun.
11Köpeğimle çalışmak için gerekenler nelerdir?
Herhangi bir fiziksel aktiviteyi önce veterinerinize bildirmenizi rica ediyoruz. Tüylü dostunuzun en az 1 yaşında ve tüm aşılarının güncel olması gerekmektedir.
12Yaşlı köpekler için uygun mudur? Bu tür bir egzersiz onlara fayda sağlar mı?
Evcil hayvanınız yaşlandıkça eklemleri daha az stabilize olur. Köpek koşu bantlarımızı kullandıktan sonra, eklemleri stabilize eden kaslar daha güçlü hale gelecektir. Köpeğiniz daha güvenle yürüyecek ve daha genç bir yavru köpekken olduğu gibi adımlarında biraz daha "yavaş" olacaktır.
13Ne tür koşu bantlarınız var?
Koşu bantlarımız (slat mills) evcil hayvanınız için özel olarak üretilmiştir. Bant yüzeyi kaymayı önlemek için ayarlanmış ve evcil hayvanınıza en iyi yürüyüş deneyimini sunmak için ergonomik olarak konumlandırılmıştır. Koşu bantlarımız da tamamen köpekler tarafından çalıştırılır. Kendi hızlarında yürüyebilir veya koşabilirler. Ayrıca daha deneyimli koşucular için eğim özelliği vardır.
14Köpeğim tembel koşar mı?
Sugartown'da, egzersiz yaparken sadece pozitif enerji ve eğlenceyi pekiştirerek koşmalarını sağlıyoruz! Köpek koşu bantlarımız SADECE köpek gücüyle çalışır; motor yoktur. Teşvik (tezahürat, alkış ve olumlu pekiştirme) sayesinde köpeğiniz egzersiz yapmayı sevecektir.
15Köpeğimde bir fark görmek ne kadar sürer?
Koşu bandında koşmak ilk başta evcil hayvanınız için zihinsel bir egzersizdir. Sonrasında onları yorgun ve uykulu görebilirsiniz; bu normaldir. Birkaç haftalık egzersizden sonra, evcil hayvanınızın daha kontrollü bir enerjiye sahip olduğunu göreceksiniz. Yaklaşık bir ay sonra, uykuda olan kaslar daha güçlü hale gelecektir. İşte bu noktada daha güvenle yürüdüğünü göreceksiniz çünkü dengeleyici kasların eklemleri güçlendirmek için zamanı olmuştur.
16Köpeğimi koşu bandında nasıl tutuyorsunuz?
Evcil hayvanınızın güvenliği için, her köpek koşu bandına bir özel tasmalar ile bağlanır. Evcil hayvanınıza sağladığı konfor ve güvenlik nedeniyle “Y” tasma kullanmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Ekstra koşum takımlarımız var, ancak kendinizinkini kullanmayı tercih ederseniz, sizinkini de kullanabiliriz.
17Sugartown seansımdan ÖNCE ne bekleyebilirim?
Rezervasyon yaparken, web sitemizde bir hesap oluşturun. İlk seansınızı planlamadan önce, siz ve yavru köpeğiniz hakkında biraz bilgi sahibi olmamız gerekiyor. Lütfen bilgi formunu ve sorumluluk formunu okuyun ve doldurun. Randevunuzdan en az 24 saat önce bir onay bildirimi alacaksınız. Lütfen tüm beslenmelerin randevunuzdan en az 2 saat önce tamamlandığından emin olun ve varışımızdan en az 30 dakika önce tuvalet molası verdiğinizden emin olun. Güvenlikleri için koşuları sırasında bir koşum takımı kullanmanızı öneririz. Favori bir koşum takımınız yoksa endişelenmeyin, ekstralarımız var. Buluşma noktasına vardığımızda, lütfen köpeğinizi / köpeklerinizi tasmalı olarak mobil köpek spor salonumuza getirin.
18Ekipmanı ne sıklıkla temizliyorsunuz?
Sugartown'da sağlık ve sıhhate çok ciddiye alıyoruz. Her müşteri için güncel kuduz aşısı kayıtları gereklidir ve her koşu seansı arasında koşu bantlarını dezenfekte edildiğini belirtmekten gurur duyuyoruz. Köpek parklarının veya mahalle gezintilerinin aksine, Sugartown'da köpeğiniz hiçbir zaman aşılanmamış bir köpekle temas etmeyecek veya kaynağı bilinmeyen bir hayvanın dışkısıyla karşılaşmayacaktır. Mobil köpek spor salonumuzun yavru köpeğiniz için temiz, güvenli ve emniyetli olmasını sağlamak için her türlü önlemi alıyoruz.
19Ödeme nasıl yapılır?
Kapıda ödeme, EFT, Kredi kartı ile ödeme alıyoruz.
20İptal politikanız nedir?
Seansa 12 saat kala iptal ederseniz 20$ ücret alınır. Seansınıza 2 saat kala iptal edilirse, tüm tutar olan 30$ ücretten siz sorumlusunuz.